כל אדם העוסק בעבודה בגובה באופן שוטף, חייב אישור מיוחד לכך. כך קבע לפני מספר שנים משרד העבודה בישראל. למעשה, למעלה ממחצית מתאונות העבודה שמדווחות במדינת ישראל נגרמות כתוצאה מחברות או מעובדים שעובדים בגובה ולא פעלו לפי כל כללי הבטיחות.

אישור עבודה בגובה משרד העבודה

בעזרת הצוות המקצועי של חברת עידן מדריך עבודה בגובה, תוכלו לעבור קורס מיוחד שיכשיר אתכם ויעניק לכם היתר והסמכה לבצע סוגים שונים של עבודות בגובה תוך שימוש במגוון רחב של כלים ואביזרים איתם עובדים בגובה.

חדשות לבקרים אנו עדים למקרים בחדשות ושומעים על עובדים שנפלו מהגובה, במקרה הקל נפצעו ובמקרה הגרוע נהרגו במקום. בדיוק בשביל זה חובה על כל עסק וארגון השולח את עובדיו לעבוד בגובה להעבירם הדרכות ורענונים שיסייעו להם לנקוט את כל אמצעי הבטיחות ולמנוע תאונות מהסוג הזה.

כיצד מוגדרת עבודה בגובה

עבודה בגובה מוגדרת כעבודה אותה מבצעים מעל 2 מטרים מהאדמה או מעל חלל בעומק של 2 מטרים. בין השאר, עבודה בגובה כוללת עבודות על פיגומים וסולמות, עבודות עם מנוף, עבודה בעזרת מעלית או במות הרמה.

העבודה חייבת להתבצע לאחר קבלת רישיון עבודה בגובה שקיבל העובד ממדריך עבודה בגובה.

למעשה, מדובר בכל סוג של עבודה שאם לא יתקיימו דרכה כל אמצעי הבטיחות, אותו עובד יוכל ליפול ולהיפצע.

דוגמאות לסוגי עבודות בגובה

במהלך אותן הדרכות צוות ההדרכה מעביר את המידע בצורה פרקטית ויעילה, מה שיאפשר לעובדים בגובה להבין איך ניתן לבצע את העבודות מהקרקע ככל האפשר ובמידה והם אכן עולים לגובה להבטיח שהם יעשו זאת בבטחה, עם הציוד המגן האישי המתאים עם רמת יציבות וחוזקה גבוהה. המטרה של כל מעסיק היא לספק לעובדים שלו את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר בגובה ולאפשר עבודה בטוחה, מפוקח ומתוכננת על כל פרטיה.

על הציוד להיות מתוחזק כמו שצריך ולהיבדק לפני כל עבודה בשטח. בנוסף, יש לוודא שלא מעמידים יתר על המידה ועובדים לפי המשקלים המצוינים בתקנות ובחוקים, לספק הגנה מלאה מפני חפצים נופלים ולשקול את כל הלילי הפינוי, ההצלה והחירום הנדרשים במקרה של תאונה.

מחקרים מוכיחים כי עובדים אשר עוברים את אותן הכשרות באופן קבוע, מקטינים באופן משמעותי את אחוז תאונות העבודה בגובה בישראל.

מעוניינים בביצוע הדרכות בתחום ההדרכה בגובה? לחברת עידן בגובה ניסיון רב שנים בביצוע מגוון של הדרכות לעובדים, לימודי מנהלי עבודה אודות הסכנות הקיימות באתרי בנייה תוך ליווי מלא לחברות בנייה, ביצוע תכנון נהלי בטיחות לאתרי בניה וחברות מובילות הפועלות בכל חלקי הארץ. נשמח לסייע לכם. צרו עימנו קשר ונספק לכם את כל המידע הדרוש לביצוע ולקיחת חלק בקורס מקצועי ומאורגן לעבודה בגובה.

אישור עבודה בגובה משרד העבודה

כתיבת תגובה