ציוד בטיחות לעבודה בגובה

על מנת לשמור על בטיחות העובדים במהלך עבודתם בגובה יש להשתמש בציוד בטיחות לעבודה בגובה. ציוד בטיחות לעבודה בגובה חייב להיות מותאם לעובדים אשר עובדים איתו, וכן על העובדים להישמע להוראות הבטיחות של המנהל וזאת על מנת למנוע תאונות שונות בשטח.

באיזה ציוד בטיחות לעבודה בגובה להשתמש בו בעת העבודה?

העבודה בגובה מצריכה שימוש בציוד מתאים על מנת להגן על העובדים במהלך עבודתם בגובה כדי שלא יקרו תאונות. לכן חשוב שכל עובד אשר עובד בעבודות גובה יהיה עם ציוד בטיחות לעבודה בגובה אשר מגן עליו מהלך העבודה. ציוד זה כולל מספר אביזרים שונים כגון: רתמות, חצובות, קווי חיים, עוגנים, סולמות, ציוד חילוץ, חבלים, בולם נפילה מסוגים שונים ועוד. את הציוד יש להתאים לעובד בהתאם לסוג העבודה שהוא מבצע בגובה, וזאת על מנת להגן עליו מפני תאונות

ציוד בטיחות לגובה- הציוד שמגן עליך מפני תאונות

ציוד בטיחות לגובה הוא ציוד אשר מגון על העובדים מפני תאונות עבודה. שאנו בוחרים ציוד לעבודה בגובה שייגן על העובדים בשטח חשוב שהוא יהיה איכותי, חזק ועמיד וישמור על העובדים בשטח בעת העבודה. ציוד  בטיחות לגובה כולל מגוון נרחב של מוצרים אשר  עוזרים לעובד לבצע את עבודתו  באופן מושלם תוך כדי שמירה על בטיחותו במהלך העבודה. כולנו יודעים שעבודה בגובה היא עבודה עם סיכון רב, אשר דורשת אמצעים בטיחותיים שיגנו על העובד מפני תאונות. הדרכה בגובה לכן חשוב שכל עובד יהיה מצויד במיטה ציוד בטיחות לגובה אשר כולל:

רתמות- הרתמות עוזרות למנוע נפילות מהגובה וזאת באמצעות אבזמי שחרור מהיר אשר מגנים על העובד במקרים של נפילה או חוסר שיווי משקל בגובה. הרתמות מיועדות לעבודות התלוי וכן ישנה רתמה מיוחדת לעבודה וחליץ מחלל מוקף וכן במקרים של מקומות צרים.

קווי חיים- קווי חיים מגיעים אופקיים ואנכיים, הם ניתנים עיגון לבטון או ברזל וכו'. ניתן להשתמש בהם גם לגגות פח כמו גג איסכורית ויש להם עובדי דופן נמוך במיוחד.

עוגנים- העוגנים הם הציוד השכיח ביותר בכל ציוד בטיחות בגובה והוא כולל אוזן עיגון, טבעת פלדה, רצועת עיגון. ישנו עוגן קבוע ועוגן נייד לקורות וכו'.

סולמות – סולמות כלוב למיכלים וסולמות בלימת נפילה ניידים הם חלק מסוגי הסולמות שעוזרת להגן על העובדים במהלך עבודתם בגובה.

חצובות- חצובות הם ציוד בטיחות לעבודה בגובה אשר כולל מגוון רחב של סוגים שונים. תוכלו למצוא חצובה פדל, חצובה תלת רגלית, כננת לחצובה, חצובה לכניסה צדדית, חצובה למיכלי אחסון, כננת דיגיטלית, בסיס חצובה פתח צדדי ועוד.

חילוץ- באמצעות מתקן חילוץ ומילוט לבניין ניתן למלט אנשים רבים במהירות רבה וללא צורך באמצעים נוספים החילוץ טוב למקום גבוה שאין בו גישה נוחה לרצפה והוא פתרון מעולה למקומות שבהם יש כמות גדולה של אנשים בבניין.

חבלים- באמצעות חבלים בעלי מיקום ותמיכה עם ווסת מסוגים שונים ניתן להגן על העובדים במהלך עבודתם בגובה ולמנוע נפילות. החבלים שומרים על העובד שלא ייפול במהלך עבודתו למטה.

 

ציוד בטיחות לעבודה בגובה

 

כתיבת תגובה