אנו בעידן בגובה החברה המובילה בישראל להעברת הדרכות עבודה בגובה ובמחירים המשתלמים ביותר

פנו אלינו היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת ולתיאום הדרכת עבודה בגובה

קורס עבודה בגובה- כל מה שאתם צריכים לדעת

המחיר הגבוה שגובה העבודה בגובה בשנים האחרונות גרמה לכך שיש צורך בהדרכות מעשיות ועיוניות על מנת להגן על בטיחות העובדים. באמצעות קורס עבודה בגובה ניתן למנוע פציעות ומקרי מוות רבים ומיותרים.

מהי עבודה בגובה?

עבודה בגובה היא עבודה  אשר מתבצעת מעל גובה של 2 מטרים או בקרקע מתחת ל- 2 מטרים. בעבודה מסוג זה ישנה סכנה לנפילה מגובה אשר מסתיימת לרוב בפציעה או מוות. באמצעות קרוס עבודה בגבוה ניתן לתרגל באופן מעשי ועיוני כיצד לעבוד בשטח, איך להתמודד עם סכנות ואמצעי המיגון המתאימים לסוג העבודה, וכך למעשה להגן על חיי העובדים שלנו בעת ביצוע העבודה. עבודה בגובה כוללת: משטח לא מוגדר ללא מעקה תקני שיש בו סכנות נפילה, עבודה מעל 2 מטר שיש בה סכנת נפילה, עבודה מתוך סל הרמת אדם או במה מתרוממת או פיגום ממוכן, וכן כל עבוד אשר מצריכה את הטיית הגוף מעל 45 מעלות מעבר למעקה או גידור תקני.

מהו קורס עבודה בגובה?

קורס עבודה בגובה הוא קורס שנועד לכל מי שמעוניין לעבוד בעבודות גובה. על מנת לעבוד בנושא בו העובד מעוניין, עליו לעבור קורס עבודה בגובה אשר אורך 5 ימים ומתבצע פעם בשבוע בשעות הערב. בקורס לומד העובד כיצד לתפעל את מכשירים שבהם הוא עובד, כיצד להתמודד עם סכנות, כיצד לאתר סכנות בשטח, באילו אמצעי מיגון להשתמש ועוד. בתום הקורס ולאחר שעברה בהצלחה את המבחנים בקורס מקבל העובד תעודת הסמכה לעובד מוסמך בגובה אשר תוקפה לשנתיים. לאחר שנתיים עליו לחדשה באמצעות רענון הדרכות לעבודה בגובה.

מי צריך לעבור קורס עבודה בגובה?

את קורס עבודה בגובה צריך לעבור כל משתתף בקורס אשר מעוניין לעובד בעבודות שמתבצעות בגובה של 2 מטרים. ללא קורס עבודה בגובה לא יכול העובד לקבל אישור עבודה בגובה ולעבוד בעבודה זאת. מטרת הקורס היא לגרום לכך שהעובד ידע לפעול בהתאם לתקנות העבודה בגובה על מנת לשמור על עצמו במהלך העבודה.

למה נדרשת הדרכה בעבודה של מדריך?

ההדרכה של מדריך מוסמך לעבודה בגובה נדרשת מכמה סיבות עיקריות שהן:  ראשית, המדריך לעבודה בגובה למד קורס מדריך מוסמך לעבודות בגובה ויש לו את כל המידע המעשי והעינוי שהעובד צריך לדעת. שנית, המדריך לעבודה בגובה בוא בעל ידע רב בתחום וניסיון ובאמצעות העברת ידע זה ותרגול ניתן להכין את העובד להיות עובד מוסמך בגבוה בהצלחה. שלישית, המדריך לעבודה בגובה יודע למה העובדים זקוקים בעת עבודתם, הוא מתרגל איתם בשטח כיצד להתמודד עם סכנות, איך להיות ממוגנים עם אמצעי מיגון נכונים ועוד.

אם לא מבצעים רענון הדרכה לעבודה בגובה מה קורה?

במידה והעובד לא חידש את תוקף תעודת ההסמכה שלו בתור עובד מוסמך לעבודות בגבוה, הוא אינו יכול לעבוד בעבודה ואינו נחשב עובד מוסמך לעובדות גבוה. לכן חשוב להקפיד ולחדש את תעודת ההסמכה בטרם פקיעתה על מנת להמשיך ולעבוד בעבודה.

אילו מקצועות עבודה בגובה נדרשים לעבור את הקורס?

מאחר שכל העובדים לא עוסקים באותם מקצועות וישנם לא מעט סוגי מקצועות, יש להתאים את סוג המקצוע להדרכה שעובר העובד. כך למשל עובד אשר עובד עם סולמות יעבור הדרכה לעבודה עם סולמות, ואילו מתקין גגות רעפים יעבור הדרכה ותרגול מעשי בגגות רעפים ולא בתחומים אחרים.  המקצועות שנדרשים לעבור קורס עבודה בגובה הם: מתיקני גגות, עובדים על גגות איסוכרית, עובדים בהתקנת והרכבת קונסטרוקציות, עובדים על פיגומים, עוברים על במות הרמה, עובדים בחללים מוקפים, עובדים על סולמות עבודה.

מהו אישור עבודה בגובה?

אישור עבודה בגובה הוא אישור לביצוע עבודות בגובה בשטח, אשר כרוכות בסכנת נפילה. העבודות הינן בגובה 2 מטרים. נפילה מגובה כזה מסתיימת או בפציעה קשה או במוות. לכן אישור העבודה מתקבל רק לאחר שמסיים העובד את הקורס שכולל חומר עיוני ותרגול מעשי בשטח בהצלחה. לאחר מכן הוא מקבל תעודת הסמכה שהוא עובד מוסמך בתחום עבודות בגבוה, ואישור עבודה עם תוקף של שנתיים אותו הוא צריך לחדש לאחר שנתיים באמצעות רענון הדרכות בעבודה בגבוה. ללא השתתפות ברענון הדרכות בגובה לא יחודש תוקף האישור מדריך עבודה בגובה והעובד לא יוכל לעבוד בעבודתו ולהיות עובד מוסמך בעבודות בגבוה. לכן חשוב לחש את אישור העבודה לפני תוקף פקיעת הזמן.

אילו נושאים נלמדים קורס עבודה בגובה?

בקורס עבודה בגבוה נלמדים הנושאים הבאים: סכנות וסיכונים בעת העבודה, ציוד מגן אישי בעת העבודה בגובה אשר מותאם לעובד, ההשפעות הגורם האנושים לגרימת תאונות עבודה, הסכנות בהן נתקל העובד בעת עבודתו, כיצד להתמודד עם הסכנות השונות בעבודה, כיצד להיות מוגנים בצורה הטובה ביותר ועוד. כל הנושאים מתורגלים מעשית בשטח ועיונית, כך שבסיום הקורס על העובדים להיבחן בחומר הנלמד ולעבור אותו בהצלחה.

תקנות העבודה בגובה

מה מלמד מדריך בגובה את העובדים?

מדריך בגובה מלמד את העובדים בקורס עבודה בגבוה את הנושים הבאים: כיצד לעבוד עם רתמה, כובע מגן, כיצד לבלום נפילות מהגובה ולמנוע אתן, קווי עיגון, נקודות עיגון, בולמי נפילה, בלימת נפילה מערכות ציריות, מניעת נפילה מערכות ריסון. החומר נלמד בכתה וכן לאחר מכן מתרגלים כל נושא ונושא בשטח. באמצעות קורס זה ולאחר מכן רענון הדרכה לומד מתרגל העובד כל הזמן את החומר בשטח, וכך למעשה הוא יודע מה עליו לעשות בעת סכנה בשטח או בנושאים אחרים שהם הוא נתקל. בדומה לרענון קורס נהיגה, כך גם רענון תקנות העבודה בגובה עוזרת לעובד להגן עליו וכן להזכיר לו כל הזמן כיצד הוא צריך לפעול על מנת לא להיות מעורב בתאונות עבודה שקשות שמסתיימות בפציעה קשה או מוות.

קורס עבודה בגובה

.

 

 

 

כתיבת תגובה