כשמדברים על מדריך עבודה בגובה מוסמך הוא ביטוי שחייב לבוא יחד עם התואר. מדריך העוסק בתחום זה ללא ההסמכה הנדרשת, כמוהו כאדם שהחליט לתפוס את תפקידו של השוטר ולכוון את התנועה ולאפשר מעבר באור אדום, קרי עבירה על החוק. אם אתם מתכוונים ללמוד את המקצוע ולהתפתח בו, אתם רוצים לוודא שהמקום בו אתם לומדים את המקצוע הוא מקום שמעניק הסמכה רשמית מטעם משרד התמ"ת.

איזו הסמכה ניתנת למדריכי עבודה בגובה?

עבודה בגובה הוא עניין מסוכן, שמגלם בתוכו גם את האתגרים המקצועיים וגם אתגרים בטיחותיים לא פשוטים, שבגינם כבר לא מעט פועלים קיפחו את חייהם. בניסיון להגביר את רמת הבטיחות בקרב פועלים העובדים בגובה, הסמיך החוק את משרד התמ"ת להסמיך מוסדות לימוד ייעודיים ללימוד מקצועות העבודה בגובה, ובכלל זה מדריך עבודה בגובה מוסמך. אך ורק בוגרי מוסדות אלה מקבלים תעודת מדריך מוסמך, ואך ורק הם יכולים להעביר הדרכות בנושא זה. המשמעות היא שאם למדתם במקום שלא קיבל את ההסמכה הנדרשת ממשרד התמ"ת, למדתם לחינם.

מדוע המקצוע דורש הסמכה?

תחום העבודה בגובה הוא תחום רגיש, ובשנים האחרונות הרגישות כלפיו הלכה ועלתה לאור עשרות רבות של מקרים בהם קיפחו עובדים בגובה את חייהם. כאשר ניתנת הדרכה לעובד לגבי הכללים שעל פיהם עליו לפעול בגובה, האמצעים שעומדים לרשותו והאופן בו עליו לתפעל אותם, חשוב שכל הדברים ייאמרו, שלכל דבר יינתן מענה, ושהמידע לא יציף את העובד באופן שיאבד את האפקטיביות שלו. הדרכה בנושא עבודה בגובה היא אמנם לא מדע מדויק, אבל ישנם בהחלט מספר עקרונות שקריטי לעבוד על פיהם כאשר נותנים הדרכה כזאת, אם רוצים להפיק ממנה את מרב האפקטיביות.

האם ניתן לבצע הדרכות באופן עצמאי?

אחרי שאמרנו את כל מה שאמרנו על הנושא של מדריך עבודה בגובה מוסמך המעביר קורס עבודה בגובה, כדאי לציין שבהחלט יש מקום לבצע הדרכות עצמאיות פנים ארגוניות על מנת להטמיע את נושא הבטיחות בקרב העובדים. הדרכות אלה יכולות להתבצע בין הדרכה מקצועית אחת לאחרת, והן צריכות בעיקר לכלול עקרונות במטרה לרענן את זכרון העובדים בנושא בטיחות עבודה בגובה. את החומרים החשובים, את ההוראות המדויקות ואת האמצעים הנדרשים יש ללמד את העובדים במסגרת הדרכה מקצועית על ידי מדריך מוסמך בלבד.

מדריך עבודה בגובה מוסמך הוא איש מקצוע לכל דבר ועניין, ובהתאם לכך גם רמת השכר שלו וההערכה לה הוא זוכה בקרב ענף הבנייה והתשתיות. נושא העבודה בגובה הוא נושא חשוב שכרוך בחיי אדם, ולכן חשוב שהדרכות שניתנות בתחום, תהיינה מבוססות על עקרונות מוסכמים ומוחלטים הנמצאים תחת פיקוח של גורם מרכזי, ובמקרה זה משרד התמ"ת. בפנייה לכיוון זה, וודאו שמוסד הלימודים בו בחרתם ללמוד רשאי גם להסמיך אתכם בתחום זה.

מדריך עבודה בגובה מוסמך

כתיבת תגובה