קורס מדריך עבודה בגובה

עבודה בגובה היא אחת הסיבות העיקריות לתאונות עבודה אשר קורות במקום העבודה. כל עבודה אשר מעל 2 מטרים וקיימת בה סכנה ממשית לחיי העובד מחייבת הכשרה מתאימה.  במסגרת הדרכת העבודה בגובה לומדים העובדים דרכים שונות למניעת תאונות עבודה בשטח, כך שברגע שעובד מקבל את המידע המתאים שעוזר לו למנוע תאונה ולשמור על בטחונו האישי, הוא מבין את הסכנות השונות בעבודה ומתייחס אליהן בהתאם. כל מי שרוצה להיות מדריך לעבודה בגובה עליו לעבור קורס מדריך עבודה בגובה. רק לאחר סיום הקורס בהצלחה ניתן להיות מדריכי גובה.

מהו קורס מדריך עבודה בגובה?

קורס מדריך עבודה בגובה הוא קורס שנועד להכשיר עובדים לעבודה בטיחותית ונכונה בשטח, עקב תאונות העבודה המרובות. בקורס לומדים לשים דגש על כללי הבטיחות המתאימים לכל המקצועות והעבודות השונות בגובה. בקורס נחשפים לסוגים שונים של עובדות בגובה אשר כוללים: גולשי מעטפת, מתחזקי מבנים, מטפסי תרנים, סולמות וכלי עבודה הדורשים להיות בגובה של מעל 2 מטר ואשר יש סכנה בהם לעובדים. מטרת הקורס להעניק לבוגרים כלים מעשיים ותיאורטיים על מנת לעבוד בבטחה בגובה באתרים השונים, במוסדות וארגונים. הקורס מדריך עבודה מתנהל בפיקוח מלא של משרד התמ"ת.

מה כולל קורס מדריך עבודה בגובה?

בקורס מדריך עבודה בשטח נלמדים נושאים תיאורטיים ומעשיים. הקורס מתמקד באתר עבודה מיוחד אשר מאפשר לתלמידים לתרגל את הנושא בפועל בשטח. וכך למעשה מתנסים התלמידים בעבודות גובה שונות. בין הנושאים הנלמדים בקורס מדריך עבודה בשטח תלמדו מבוא לעבודות בגובה, תקנה 48 א 2, עבודה על סולמות, משטחי עבודה, גגות, גגות שבירים ותקרות, פיגומים נייחים, פיגומים עצמאיים, פיגומים ממוכנים, פיגומים ניידים, מקום ממוקף, במות הרמה, סל הרמה, כללי בטיחות וזהירות ועוד.

מהי מטרת קורס מדריך עבודה בגבוה?

מטרת הקורס מדריך עבודה בשטח היא להכשיר את הבוגרים לעובדות שונות בגובה של מעל 2 מטרים בבטיחות רבה, וזאת בהתאם לדרישות החוק. ככל שתלמידים בקורס זה ילמדו את שיטות הבטיחות כך ימנעו תאונות מיותרות בשטח העבודה וניצלו חיי אדם. התלמידים מתנסים במהלך הקורס בשטח באופן מעשי וצוברים ניסיון להצעות עבודה בהמשך.

למי מיועד קורס מדריך עבודה בגובה?

הקורס מיועד לעוסקים בעבודה בגובה, לגולשי מעטפת, מטפסים על סולמות, במות, גגות ועוד. הקורס פונה בעיקר לאחראים על בטיחות וזהירות, למנהלי עבודה או לכל מי שעוסק בעבודה בגובה והוא בעל ניסיון של שנתיים לפחות בתחום, בהתאם לתקנה 48 א-2.

כמה זמן נמשך קורס מדריך עבודה בגובה?

הקורס מדריך עבודה בגובה נמשך חמישה ימי לימוד, בהם הלימודים הם אינטנסיביים ביותר ובמתכונת חד שבועית.

מהם תנאי הקבלה לקורס מדריך עבודה בגובה?

לימודי הקורס מכשירים את המדריכים לעבודה בגובה ומיועדים לממוני בטיחות , מנהלי עבודה ועובדים עם ניסיון מתאים של שנתיים לפחות בעבודה בגבוה. מדריך עבודה בגובה על מנת להתקבל לקורס יש לעמוד בתנאי הקבלה בתקנה 48 א בתקנות הבטיחות לעבודה.

תעודה בסיום הקורס

ביום הקורס לאחר שעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, וכן מעבר מבחנים חיצוניים מקבלים הבוגרים תעודה מדריך עבודה בגובה מוסמך, מטעם מוסד הלימודים ובאישור משרד התמ"ת. תעודת הסיום היא למעשה ההוכחה לכך שהבוגר יכול לעסוק בתחום העבודה בגבוה ולהיות מדריך מוסמך לעבודות השונות בשטח.

מהן אפשרויות התעסוקה לאחר סיום הקורס?

אפשרויות התעסוקה בתום הלימודים הוא בארגונים, מוסדות שונים בהם נדרשות עבודה שונות בגבוה. כך שאפשרויות התעסוקה בתחום הם נרחבות ומגוונות, ואין כמעט מוסד או ארגון שאינו זקוק לעבודות בגבוה.

 

 

קורס מדריך עבודה בגובה

 

 

כתיבת תגובה