אם אתם מחפשים איש מקצוע שיעביר לעובדים שלכם הדרכה בנושא עבודה בגובה, אתם רוצים לוודא שאתם בוחרים מדריך עבודה בגובה רשום, בעל ההסמכה הנדרשת ממשרד התמ"ת ובעל תעודה רשמית המעידה על סיום קורס מדריכי עבודה בגובה. תחום זה נחשב לתחום חשוב וקריטי עבור בטיחות העובדים, ולכן חשוב שההדרכה תבוצע בצורה מקצועית, תעביר את הדברים בצורה נכונה ולא תשמיט מהעובדים שום פרט שיוכל לסייע להם לשמור על עצמם.

מטעם מי ניתנת הסמכה מדריך עבודה בגובה רשום  להסמכות בגובה ?

בישראל מתרחשות לא מעט תאונות במסגרתן נופלים אל מותם פועלי בניין ותשתיות בגין אי ציות לכללי בטיחות בסיסיים. בהתאם לכך, הוסמך משרד התמ"ת לפקח על כל נושא העבודה בגובה ובכלל זה להסמיך מדריכים מקצועיים שיעבירו קורסים, ימי עיון וימי ריענון לעובדים בענפים אלה. משרד התמ"ת עצמו מסמיך מוסדות לימוד שיעבירו את הקורס בכפוף לשורה של נושאים אותם חייב המוסד ללמד במסגרת הקורס. מדריכים שהשלימו את לימודיהם במוסדות אלה, מקבלים תעודת מדריך עבודה בגובה רשום עם סיום הלימודים, ויכולים להשתלב במקצועות ההדרכה בענפי הבניין והתשתיות.

למה חשוב להתעקש על מדריך רשום?

הדרכת עבודה בגובה חייבת לעמוד במספר קריטריונים על מנת שתהיה יעילה ולבטח על מנת שלא תיצור יותר נזק מאשר תועלת. כך למשל, המדריך חייב לוודא שהוא מדריך את העובדים על כל אמצעי הבטיחות שעומדים לרשותם ועל הדרך הנכונה להשתמש בהם. עליו לוודא שהוא מעביר לעובדים את כל המידע הדרוש להם על מנת לנהל שגרה של בטיחות בזמן עבודה בגובה, ועליו לוודא שהעובדים מקבלים ערך מוסף שיאפשר להם להטמיע את נושא הבטיחות כחלק מתפקידם המקצועי. לכם זה אולי לא אומר הרבה, אבל מדריך עבודה בגובה רשום המעביר קורס עבודה בגובה יודע בדיוק במה מדובר ויודע בדיוק כיצד לבנות מערך שיעור על מנת להבטיח את כל אלה. מדריכים שאינם רשומים הם למעשה מדריכים שאינם מוסמכים לעבוד בתחום, ואין לדעת אם מה שהם אומרים לעובדים שלכם הוא מספיק ואם הוא לא יוצר עבורם יותר סכנה מאשר בטיחות.

היכן אפשר למצוא מדריך עבודה בגובה רשום?

מדריכי עבודה בגובה עובדים בשורה של חברות ייעוץ והדרכה בענפי הבניין והתשתיות, וכן במוסדות לימוד המלמדים את מקצועות הבניין והתשתיות. כמו כן, ישנם מדריכים עצמאים שמספקים את שירותי ההדרכה שלהם ישירות לקבלני בניין ותשתיות, וגם אותם תוכלו להזמין ליום עיון או ריענון לעובדים, ובתנאי שבדקתם שהמדריך שמגיע אליכם הוא אכן מדריך עבודה בגובה רשום.

בהזמנת הדרכה בנושא עבודה בגובה, חשוב לוודא אם כן, כי אתם מזמינים מדריך עבודה בגובה רשום, שקיבל את ההסמכה הנדרשת ממשרד התמ"ת. פרט קטן ולכאורה שולי זה, יבטיח כי העובדים שלכם מקבלים את כל הכלים הדרושים להם על מנת לשמור על בטיחותם ועל בטיחות הסובבים אותם בזמן עבודה בגובה.

מדריך עבודה בגובה רשום

כתיבת תגובה