תקנות עבודה בגובה

עקב ריבוי תאונות העבודה בגובה ומקרי המוות השונים, נוספו תקנות עבודה בגובה חדשות אשר נועדו לשמור על בטיחות העובדים ולמנוע תאונות עבודה בשטח. תקנות הבטיחות לעבודה בגובה מחייבות את כל העובדים בעבודות גובה לפעול על פיהם.

כמות התאונות בגבוה בשנים האחרונות

בשנים האחרונות אנו עדים לתאונות עבודה רבות בגובה שהולכת ומתרבות עם השנים. על מנת למנוע תאונות נוספות ולהגן על חיי העובד, חשוב לפעול על פי תקנות עבודה בגובה וכן לעבור קורס עבודה בגובה במידה ועובד רוצה להתחיל לעבוד בעבודה בגובה. הקורס מקנה לעובד את כל המידע שהוא אמור לדעת על עבודה בגובה, במהלכו העובד מתנסה בעבודות לגובה עם מיגון מותאם בהתאם לסוג העבודה שהוא אמור לעבוד בה. תקנות העבודה עוזרות להגן על חיי העובד מפני תאונות עבודה מיותרות בשטח.

ניהול העבודה בשטח

העבודה בגובה דורשת מהעובד לבצע עבודות חשובות תוך כדי לקיחת סיכון על חייו. עבודות אלה יכולות להיות: ניקוי חלונות בניין, תיקון שמור על בטיחות העובדים בעבודות אלה נוצרים כללי בטיחות לעבודה בגובה. בטרם תחילת העבודה בפרויקט עבודה, חייב מנהל העבודה למסור למפקח העבודה האזורי את כל הפרטים לגבי העבודה. פרטים אלה כוללים מידע על הכשרתו וניסיונו של העובד בתחום הבנייה. במידה ומנהל העבודה עוזב את תפקידו או מתחלף, הוא חייב לעדכן את מפקח העבודה.

הדרכות מתאימות וציוד מיגון מותאם

אחד מגורמי הסיכון לתאונות עבודה בגובה הוא חוסר ידע לגבי העבודה ואי שימוש באמצעי מיגון מתאימים בעת העבודה. בשנים האחרונות ישנה הקפדה חשובה על ביצוע הדרכות מתאימות לעבודה בגובה ואמצעי מיגון מתאימים, וזאת עקב התאונות הרבות אשר הסתיימו במוות העובדים. תקנות עבודה בגובה מחייבות את העובדים והמעסיקים לנהוג על פיהם . כל עובד אשר עובד בגבוה חייב לעבור הדרכה ע"י מדריך מוסמך לפני תחילת עבודתו. כמו כן, העובד חייב ללבוש מיגון מתאים בהתאם לסוג עבודתו בגובה, ועל המעסיק לדאוג לך לספק לו ציוד ומיגון מתאים לעבודתו. בהתאם להוראות הבטיחות החדשות לעבודה בגובה, על כל עובד לעשות שימוש קבוע בסולם על מנת לשמור על בטיחות העובד. סולמות פגומים נפסלים לשימוש. ציוד העבודה עשוי לכלול אף פנסי מקצועיים במקרים בהם הראיה לקויה, כמו עשן או באולמות חשוכים ללא אור. הפנסים חייבים להיות עמידים וחזקים כדי שיתאימו לעבודה בגובה.

למי מיועדות תקנות עבודה בגובה?

תקנות עבודה בגובה מיועדים לעובדים ולמעסיקים כאחד. על המעסיקים לדאוג להוראות הבטיחות בעבודות בגובה וכן על ציוד מתאים לעובדים שלהם בעת העבודה בגבוה. כמו כן, על העובדים המעוניינים לעבוד בעבודות בגובה לעבור קורס בעבודה בגובה מדריך עבודה בגובה, ורק לאחר סיום הקורס בהצלחה הם יכולים לעבוד בגובה עם ציוד מיגון מתאים בהתאם לסוג העבודה שהם עובדים. הישמעות לתקנות עבודה בגובה היא חובה גם למעסיק וגם לעובד. הישמעות להוראות וביצועם בהתאם מונעת תאונות עבודה מיותרות בשטח ושומרת על חיי העובדים.

תקנות עבודה בגובה מצילות חיים

תקנות עבודה בגבוה הם תקנות חשובות ביותר אשר מצילות חיים. אם נקפיד להישמע להם ולפעול על פיהם ימנעו הרבה תאונות מוות מיותרות. רוב תאונות העבודה בגובה נגמרות עקב חוסר מידע לגבי העבודה וכן חוסר ציוד מתאים או אי ציוד. הכשרה לעובדים חדשים שרוצים לעבוד בגבוה הכוללת עמידה בקורס עבודה בגובה, תיתן לעובד את כל המידע שהוא זקוק לו על מנת לבצע את העבודה. כמו כן, מיגון מתאים לעובד בהתאם לסוג עבדותו תגן על העובד בעת עבודתו בגובה, דבר זה חשוב מאוד להגנה על חייו של העובד.

 

תקנות עבודה בגובה

 

 

 

 

כתיבת תגובה