קורס הדרכה לעבודה בגובה

 

כל הנושא של עבודה בגובה הוא באחריות משרד התמ"ת, והוא גם הגורם שמאשר את מוסדות הלימוד שיכולים להעביר קורס הדרכה לעבודה בגובה. מוסדות אלה יכולים להיות רשמיים כדוגמת מכללות המלמדות את מקצועות הבנייה, והם יכולים להיות גם גורמים פרטיים שמספקים שירותי ייעוץ בענף הנדל"ן, ובמסגרת זו גם מעבירים קורסים מקצועיים שונים בתחום.

 

מה כולל קורס הדרכה לעבודה בגובה?

במסגרת קורס הדרכה לעבודה בגובה, לומדים התלמידים את כל נושא הבטיחות בעבודה בגובה, וכן לומדים את מרכיב ההדרכה ועמידה מול כיתה. בכלל זה, לומדים התלמידים על חשיבות הבטיחות, האופן בו יש להטמיע את חשיבת הבטיחות בקרב העובדים כחלק משגרת העבודה שלהם, אמצעי בטיחות המיועדים לשמור על בטיחותו של העובד עצמו ועל בטיחותם של הסובבים אותו והעוברים והשבים, טכניקות לשמירה על בטיחות וזהירות בגובה, אמצעים לעבודה בגובה לרבות אמצעי הנפה, הרמה, תלייה וטיפוס, עזרים שמיועדים לסייע לעובד בגובה לשמור על כליו צמודים אליו ולמנוע נפילה של כלי באופן שעלול לסכן עוברים ושבים וכן הלאה.

כאמור, במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים גם את נושא ההדרכה והעמידה מול כיתה. הסטודנטים לומדים כיצד להכין מערך שיעור, כיצד לבנות שיעור על פי שלבים ומתודולוגיה קבועה מראש, כיצד לטפל בהפרעות, כיצד לעמוד מול כיתה ולנהל שיעור וכן הלאה.

 

היכן ניתן ללמוד את הקורס?

קורס הדרכה לעבודה בגובה הוא קורס שנלמד במסגרת מוסדות לימוד רשמיים בענף הבנייה, כדוגמת מכללות פרטיות וציבוריות המלמדות את מקצועות הבנייה, וכן במסגרות פרטיות של חברות העוסקות בתחום הנדל"ן, ובתוך כך מעבירות קורסים מקצועיים בתחום. יחד עם זאת, לא כל אחד רשאי להעביר את הקורס ולא כל אחד יכול להסמיך את בוגרי הקורס. לשם כך נדרש אישור מיוחד ממשרד התמ"ת, אישור שמכשיר את המקום להעביר קורס הדרכה לעבודה בגובה, ומעניק לו גם את הסמכות להסמיך את בוגרי הקורס.

 

מה ניתן לעשות עם תעודת ההדרכה שמקבלים בתום הקורס?

בוגר שסיים קורס עבודה בגובה יכול להיכנס באופן מיידי למסלול של עבודה בתחום, ולרשותו עומדים מספר ערוצים. ניתן כמובן להשתלב באחד ממוסדות הלימוד השונים אליהם נשלחים פועלי בניין על מנת ללמוד את נושא העבודה בגובה, וניתן לבחור בערוץ של הענקת הכשרות, אימונים וימי עיון לעובדים בחברות בנייה. ככלל, כל עובד שעולה לעבודה בגובה חייב לעבור הכשרה בסיסית בתחום, והכשרה זו ניתנת על ידי מדריכים מוסמכים בלבד. כמו כן, חברות בנייה עורכות ימי עיון וימי ריענון לעובדים שלהן, וגם את הימים הללו מעבירים מדריכים מוסמכים כדוגמת בוגרי קורס הדרכה לעבודה בגובה.

 

קורס הדרכה לעבודה בגובה באישור משרד התמ"ת, מעניק תעודת סיום המסמיכה את הבוגרים להדריך עובדים ופועלי בניין בנושא העבודה בגובה, הן בהיבטים המקצועיים והן בהיבטי הבטיחות של העובד בגובה ושל סביבתו.

 

קורס הדרכה לעבודה בגובה

עבודה בגובה
govaguid_admin

קורס עבודה בגובה בצפון

אם במקום העבודה שלכם מתנהלת עבודה בגובה, חשוב מאוד שמנהל העבודה במקום יהיה בעל כל הכישורים הנדרשים על מנת לנהל את נושא הבטיחות בעבודה בגובה.

קרא עוד »

הדרכת בטיחות באש

כמו כל תחום בעולם הבטיחות, גם בטיחות באש הוא נושא שמבוסס על מספר מרכיבים שונים כמו ציוד, ידע מקצועי, התנהלות אישית, התנהלות כללית וכמובן מודעות.

קרא עוד »

בטיחות אש בבניינים

בטיחות אש הוא תחום נרחב שמשתרע הרבה מעבר לשלב כיבוי השריפה. יש החושבים כי כדי להשלים את הנושא של בטיחות אש בבניינים כל שצריך הוא

קרא עוד »
התקשרו עכשיו