קורס הדרכה לעבודה בגובה

 

כל הנושא של עבודה בגובה הוא באחריות משרד התמ"ת, והוא גם הגורם שמאשר את מוסדות הלימוד שיכולים להעביר קורס הדרכה לעבודה בגובה. מוסדות אלה יכולים להיות רשמיים כדוגמת מכללות המלמדות את מקצועות הבנייה, והם יכולים להיות גם גורמים פרטיים שמספקים שירותי ייעוץ בענף הנדל"ן, ובמסגרת זו גם מעבירים קורסים מקצועיים שונים בתחום.

 

מה כולל קורס הדרכה לעבודה בגובה?

במסגרת קורס הדרכה לעבודה בגובה, לומדים התלמידים את כל נושא הבטיחות בעבודה בגובה, וכן לומדים את מרכיב ההדרכה ועמידה מול כיתה. בכלל זה, לומדים התלמידים על חשיבות הבטיחות, האופן בו יש להטמיע את חשיבת הבטיחות בקרב העובדים כחלק משגרת העבודה שלהם, אמצעי בטיחות המיועדים לשמור על בטיחותו של העובד עצמו ועל בטיחותם של הסובבים אותו והעוברים והשבים, טכניקות לשמירה על בטיחות וזהירות בגובה, אמצעים לעבודה בגובה לרבות אמצעי הנפה, הרמה, תלייה וטיפוס, עזרים שמיועדים לסייע לעובד בגובה לשמור על כליו צמודים אליו ולמנוע נפילה של כלי באופן שעלול לסכן עוברים ושבים וכן הלאה.

כאמור, במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים גם את נושא ההדרכה והעמידה מול כיתה. הסטודנטים לומדים כיצד להכין מערך שיעור, כיצד לבנות שיעור על פי שלבים ומתודולוגיה קבועה מראש, כיצד לטפל בהפרעות, כיצד לעמוד מול כיתה ולנהל שיעור וכן הלאה.

 

היכן ניתן ללמוד את הקורס?

קורס הדרכה לעבודה בגובה הוא קורס שנלמד במסגרת מוסדות לימוד רשמיים בענף הבנייה, כדוגמת מכללות פרטיות וציבוריות המלמדות את מקצועות הבנייה, וכן במסגרות פרטיות של חברות העוסקות בתחום הנדל"ן, ובתוך כך מעבירות קורסים מקצועיים בתחום. יחד עם זאת, לא כל אחד רשאי להעביר את הקורס ולא כל אחד יכול להסמיך את בוגרי הקורס. לשם כך נדרש אישור מיוחד ממשרד התמ"ת, אישור שמכשיר את המקום להעביר קורס הדרכה לעבודה בגובה, ומעניק לו גם את הסמכות להסמיך את בוגרי הקורס.

 

מה ניתן לעשות עם תעודת ההדרכה שמקבלים בתום הקורס?

בוגר שסיים קורס עבודה בגובה יכול להיכנס באופן מיידי למסלול של עבודה בתחום, ולרשותו עומדים מספר ערוצים. ניתן כמובן להשתלב באחד ממוסדות הלימוד השונים אליהם נשלחים פועלי בניין על מנת ללמוד את נושא העבודה בגובה, וניתן לבחור בערוץ של הענקת הכשרות, אימונים וימי עיון לעובדים בחברות בנייה. ככלל, כל עובד שעולה לעבודה בגובה חייב לעבור הכשרה בסיסית בתחום, והכשרה זו ניתנת על ידי מדריכים מוסמכים בלבד. כמו כן, חברות בנייה עורכות ימי עיון וימי ריענון לעובדים שלהן, וגם את הימים הללו מעבירים מדריכים מוסמכים כדוגמת בוגרי קורס הדרכה לעבודה בגובה.

 

קורס הדרכה לעבודה בגובה באישור משרד התמ"ת, מעניק תעודת סיום המסמיכה את הבוגרים להדריך עובדים ופועלי בניין בנושא העבודה בגובה, הן בהיבטים המקצועיים והן בהיבטי הבטיחות של העובד בגובה ושל סביבתו.

 

קורס הדרכה לעבודה בגובה

הדרכת עבודה בגובה ירושלים

כחלק מהניסיון שלכם להגביר את רמת הבטיחות בפרויקטים שלכם החלטתם לשלב הדרכות עבודה בגובה לעובדים? זהו כנראה המהלך הנכון והכדאי ביותר שאתם יכולים לעשות בנושא

קרא עוד »

הדרכת עבודה בגובה בצפון

עניין הבטיחות בעבודה בגובה הולך ותופס תאוצה, וזאת לאור ריבוי התאונות בעת האחרונה ולאור כניסתן של רשויות האכיפה לעובי הקורה בניסיון להפסיק את ההתדרדרות בתחום.

קרא עוד »

חוקי עבודה בגובה -חוזה עבודה

ניווט מהיר שלח כיצד מדריכים לעבודה בגובה יכולים לעגן את זכויותיהם כעובדים בחוזה?הסכמי עבודה עבור אנשים במשרת מדריכים לעבודה בגובהמהן הזכויות שלי?מהן הזכויות של מדריכים

קרא עוד »
בטיחות בעבודה
govaguid_admin

יועץ בטיחות באש – מא' ועד ת'

שלח כפי שאתם יודעים, כל מוסד, מקום ציבורי, עסק ציבורי, בנייני מגורים, משרדים ומקומות רבים נוספים, מחויבים להחזיק בתשתית בטיחות במקרה של שריפה. כדי לאשר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו