עובדים רבים אשר פועלים בתחום העבודה בגובה חייבים לקבל מהמעסיק שלהם הדרכה מסודרת ומקצועית שתספק להם כלים ומיומנויות לעבודה בגובה הן במטרה לשמור על בטיחותם במהלך יום עבודה והן בכדי להקטין את הסיכוי לתאונות עבודה. המאמר הבא יעסוק בנושא ההדרכות ובציוד מגן אישי לעבודה בגובה. לפני שנתעמק בנושא, חשוב להבין קצת על סוגי העבודות הקיימות בגובה.

ציוד מגן אישי לעבודה בגובה

דוגמאות לסוגי עבודות בגובה

מה לומדים בהדרכות לעבודה בגובה?

ובכן, זה מאוד תלוי מה מאפיין את סוג העבודה, לאיזה גובה עולים ומה בדיוק מבצעים תוך כדי הפעילות. למשל, ברוב ההדרכות לומדים את אחד הדברים הכי בסיסיים, משהו שבלעדיו לא ניתן לעבוד בגובה וזה עבודה עם סולם. זה נשמע כמו משהו פשוט אבל מסתבר שאחוז גבוה מתאונות העבודה קורות בגלל חוסר בידע או חוסר מתן תשומת לב לדבר שהוא אכן בסיסי. איך מפעילים סולם, איך עובדים איתו בבטחה, כיצד מחברים אותו וכדומה. בנוסף, בהדרכות אלו לומדים העובדים איך עושים שימוש בציוד מגן אישי כמו רתמה, כמו כובע מגן, חבלים ואמצעים נוספים המשמשים את העובד בעבודה שלו בכל יום מחדש. אנשים שעובדים בגובה מחוייבים לדעת כיצד לעשות שימוש בסל הרמת אדם. לפעמים, כשעובדים למשל עם מלגזה, מחברים אותה לסל מיוחד, אליה מכניסים עובדים אשר כמובן עברו את ההכשרה לעבודה בגובה.

איך מתבצעת ההדרכה?

 הדרכה לעבודה בגובה מבצעים בכל מיני אמצעים כמו למשל הדגמות, הנחיה כיצד לרתום רתמה הכל במטרה לאפשר לעובד להתנסות כמה שיותר כדי שכאשר הוא מגיע לעבוד, הוא ידע בדיוק מה לעשות, שלב אחר שלב, בבטחון מלא ובלי פחד. תוך כדי לומדים איך לתפעל את הכלים השונים, מעבירים מצגות ויוצאים לשטח יחד עם העובדים להתנסויות חוזרות יחד עם מדריך מוסמך לעבודה בגובה .

בנוסף לומדים:

איך בוחרים חברה המתמחה בהעברת הדרכות בטיחות לעבודה בגובה?

חשוב לבחור חברה מנוסה שפועלת מספר רב של שנים בתחום ומחזיקה בכל האישורים והתקנים הנדרשים על פי חוק.

מעוניינים לקבל עוד מידע על הדרכות בתחום עבודה בגובה? לחברת עידן בגובה ניסיון של שנים רבות בביצוע מגוון של הדרכות לעובדים, לימודי מנהלי שטח אודות הסכנות הקיימות באתרי בנייה תוך ליווי מלא לחברות בנייה, ביצוע תכנון נהלי בטיחות לאתרי בניה וחברות מובילות הפועלות בכל חלקי הארץ. נשמח לסייע לכם. צרו עימנו קשר ונספק לכם את כל המידע הדרוש לביצוע ולקיחת חלק בקורס מקצועי ומאורגן לעבודה בגובה.

ציוד מגן אישי לעבודה בגובה

כתיבת תגובה