מעוניינים לערוך יום הדרכה בנושא עבודה בגובה לעובדים שלכם? אתם זקוקים לצוות מדריכי עבודה בגובה שהוסמכו להדריך בתחום זה. בכל הקשור להסמכת מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת הוא הגורם המורשה להעניק את ההסמכה, שמסמיך בתורו את בתי הספר שמלמדים את המקצוע. מאחר ומדובר בתחום בעל רגישות גבוהה לנושא הבטיחות, חשוב שתתנו לעובדים שלכם דוגמא אישית ותתנהלו בנושא באופן מוקפד ומקצועי.

מהי ההסמכה הנדרשת למדריכי עבודה בגובה?

כאמור, בכל הנושא של הסמכת מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת הוא הגוף הרשמי שרשאי להסמיך את המדריכים, והוא עושה זאת בצורה עקיפה בכך שהוא מסמיך את מוסד הלימוד. המשמעות היא שאנשים המעוניינים להפוך למדריכי עבודה בגובה, חייבים לוודא כי המוסד בו הם לומדים את המקצוע, מוסמך לעשות כן על ידי משרד התמ"ת. הסמכה זו נועדה לוודא כי התלמידים המשתתפים בקורס לומדים את כל הנושאים אותם דורש משרד התמ"ת בתחום זה. ישנם מוסדות לימוד שמוסיפים נדבכים נוספים על מקצועות החובה המוכתבים על ידי משרד התמ"ת, אך כולם מחויבים למינימום הנדרש על ידו.

מדוע חשוב להעביר יום הדרכה על ידי מדריכים מוסמכים בלבד?

אם אתם מחליטים לערוך יום הדרכה בנושא עבודה בגובה לעובדים שלכם, המשמעות היא שאתם מבינים את חשיבות הנושא, ורוצים להמחיש את החשיבות הזאת גם לעובדים שלכם, ולהטמיע בהם תרבות של בטיחות וזהירות. כדי להשיג את המטרה, אתם צריכים להבטיח שההדרכה אותה הם יקבלו תכלול את כל היקף החומר הנדרש על מנת לעלות לגובה בצורה בטוחה ולבצע את העבודה עם כל האמצעים הנדרשים ועל פי כל הכללים הנדרשים.

בכך תוכלו להיות בטוחים אך ורק אם תבחרו להעביר את יום ההדרכה בליווי מדריך עבודה בגובה משרד התמ"ת, שבוודאות עברו את ההכשרה הנדרשת לשם כך. מדריכים אלה צריכים להיות בעלי מעגלי ידע רחבים יותר מאשר אלו שאותם הם מעבירים לעובדים שלכם, ורק מדריכים שהוסמכו על ידי משרד התמ"ת, מחזיקים במעגלי הידע הללו באופן וודאי. כמו כן, מדריכים אלה לומדים במסגרת הכשרתם מתודולוגיות הדרכה המיועדות בדיוק למטרה זו, לרבות הדרכה פרונטלית, הדרכה מעשית, הדגמת שימוש באמצעי בטיחות, התמודדות עם מצבי חירום וכן הלאה. כל זאת במסגרת קורס עבודה בגובה על פי הנהלים והתקנות

מדריכי עבודה בגובה בפיקוח משרד התמ"ת

לבסוף, חשוב להבין שבנושא בטיחות ישנה חשיבות רבה לדוגמא האישית שאתם נותנים לעובדים שלכם, ועצם ההקפדה שלכם על זהות המדריכים שיעבירו להם את החומר הנדרש, מלמדת אותם עד כמה אתם לוקחים את העניין ברצינות, ועד כמה אתם מצפים מהם שגם הם ינהגו כך.

עולם הבנייה עמוס בהכשרות מקצועיות וקורסים מקצועיים, אך בכל הנושא של עבודה בגובה, בהכשרת מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת הוא שמסמיך אותם ומעניק להם את הרישיון לעסוק במקצוע. בעריכת יום הדרכה לעובדים שלכם אתם רוצים אך ורק את המדריכים האלה עומדים מול העובדים שלכם.

מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת

כתיבת תגובה