מדריך עבודה בגובה

בטיחות העובדים היא החשובה מכול! אל תתפשרו ותנו להם את הטוב ביותר!

לחידוש הדרכות בגובה, חייגו למספר:
074-7765928

מחפשים מדריך עבודה בגובה ? אנו נספק לכם הדרכות עבודה במחיר מעולה וביחס אישי !!פנו אלינו עוד היום

כשמדברים על מדריך עבודה בגובה מוסמך הוא ביטוי שחייב לבוא יחד עם התואר. מדריך העוסק בתחום זה ללא ההסמכה הנדרשת, כמוהו כאדם שהחליט לתפוס את תפקידו של השוטר ולכוון את התנועה ולאפשר מעבר באור אדום, קרי עבירה על החוק. אם אתם מתכוונים ללמוד את המקצוע ולהתפתח בו, אתם רוצים לוודא שהמקום בו אתם לומדים את המקצוע הוא מקום שמעניק הסמכה רשמית מטעם משרד התמ"ת.

מדריך עבודה בגובה

עבודה בגובה הוא עניין מסוכן, שמגלם בתוכו גם את האתגרים המקצועיים וגם אתגרים בטיחותיים לא פשוטים, שבגינם כבר לא מעט פועלים קיפחו את חייהם. בניסיון להגביר את רמת הבטיחות בקרב פועלים העובדים בגובה, הסמיך החוק את משרד התמ"ת להסמיך מוסדות לימוד ייעודיים ללימוד מקצועות העבודה בגובה, ובכלל זה מדריך עבודה בגובה מוסמך. אך ורק בוגרי מוסדות אלה מקבלים תעודת מדריך מוסמך, ואך ורק הם יכולים להעביר הדרכות בנושא זה. המשמעות היא שאם למדתם במקום שלא קיבל את ההסמכה הנדרשת ממשרד התמ"ת, למדתם לחינם.

מדוע המקצוע דורש הסמכה?

תחום העבודה בגובה הוא תחום רגיש, ובשנים האחרונות הרגישות כלפיו הלכה ועלתה לאור עשרות רבות של מקרים בהם קיפחו עובדים בגובה את חייהם. כאשר ניתנת הדרכה לעובד לגבי הכללים שעל פיהם עליו לפעול בגובה, האמצעים שעומדים לרשותו והאופן בו עליו לתפעל אותם, חשוב שכל הדברים ייאמרו, שלכל דבר יינתן מענה, ושהמידע לא יציף את העובד באופן שיאבד את האפקטיביות שלו. הדרכה בנושא עבודה בגובה היא אמנם לא מדע מדויק, אבל ישנם בהחלט מספר עקרונות שקריטי לעבוד על פיהם כאשר נותנים הדרכה כזאת, אם רוצים להפיק ממנה את מרב האפקטיביות.

 

האם ניתן לבצע הדרכות באופן עצמאי?

אחרי שאמרנו את כל מה שאמרנו על הנושא של מדריך עבודה בגובה מוסמך המעביר קורס עבודה בגובה, כדאי לציין שבהחלט יש מקום לבצע הדרכות עצמאיות פנים ארגוניות על מנת להטמיע את נושא הבטיחות בקרב העובדים. הדרכות אלה יכולות להתבצע בין הדרכה מקצועית אחת לאחרת, והן צריכות בעיקר לכלול עקרונות במטרה לרענן את זכרון העובדים בנושא בטיחות עבודה בגובה. את החומרים החשובים, את ההוראות המדויקות ואת האמצעים הנדרשים יש ללמד את העובדים במסגרת הדרכה מקצועית על ידי מדריך מוסמך בלבד.

מדריך עבודה בגובה מוסמך הוא איש מקצוע לכל דבר ועניין, ובהתאם לכך גם רמת השכר שלו וההערכה לה הוא זוכה בקרב ענף הבנייה והתשתיות. נושא העבודה בגובה הוא נושא חשוב שכרוך בחיי אדם, ולכן חשוב שהדרכות שניתנות בתחום, תהיינה מבוססות על עקרונות מוסכמים ומוחלטים הנמצאים תחת פיקוח של גורם מרכזי, ובמקרה זה משרד התמ"ת. בפנייה לכיוון זה, וודאו שמוסד הלימודים בו בחרתם ללמוד רשאי גם להסמיך אתכם בתחום זה.

 

מדריך עבודה בגובה מוסמך 

ההדרכות עבודה בגובה ניתנות באמצעות המוסדות המוסמכים ע"י אגף הפיקוח על העבודה במשרד התמ"ת,  ובהתאם לדרישות "תכנית לימוד להדרכות עובדים בגובה" של אגף הפיקוח על העבודה. ההדרכה בנויה לקבוצה של 10 משתתפים, לכל היותר, לכל מדריך.

 

הדרכה והכשרה לעבודה בגובה

כל מעסיק או אחראי, המעוניין לבצע עבודה בגובה, חייב לספק לעובדיו הדרכה לביצוע עבודה בגובה, באמצעות מדריך לעבודה בגובה הרשום במרשם המנהל  ובנוסף, לספק לו את כל הציוד הנדרש לביצוע העבודה כאשר הציוד במצב תקין ומותאם לעובד.

 בסיום ההדרכה, מקבל העובד אישור המעיד על הדרכתו וחתום בידי העובד המאשר את ביצוע ההדרכה והמדריך עבודה בגובה.  באישור זה רשומים: תוקף המינוי ותחומי העבודה  בגובה המותרות לאותו עובד.

האישור נמסר לעובד המוכשר כעת לביצוע עבודה בגובה והוא מחויב להציגו בפני המעסיק או לאחראי העבודה.

מדריך לעבודה בגובה איך בוחרים מדריך מתאים

עבודה בגובה. היא אחת הסיבות העיקריות למוות  ופציעות חמורות בשטחי בניה.

בין המקרים הנפוצים ביותר כלולות נפילות מסולמות דרך משטחים שבירים. "עבודה בגובה", פירושה עבודה בכל מקום שבו- במידה ואין אמצעי זהירות במקום- אדם מסוגל ליפול מרחק העלול לגרום לפגיעה.

מדריך זה מתאר מה אתם, כמעסיקים, צריכים לעשות כדי להגן על העובדים שלכם מנפילה מגובה. בנוסף, מדריך זה שימושי למועסקים אשר מעוניינים ללמוד עוד על עבודות בגובה וכיצד להימנע מפגיעות.

מדריך בטיחות בעבודה על סולמות גבוהים

 

 

 

10 טיפים ממדריך עבודה :למעסיק ולמנהל הפרויקט

 וודאו כי לכל עובד באתר שלכם יש רישיון עבודה בגובה

הימנעו לחלוטין– תמיד השתדלו להימנע מעבודה בגובה במידת האפשר, טיפ זה אמנם נראה כמובן מאליו, אך מדוע להעמיד את עצמכם בסכמה מיותרת?

 

הימנעו מסכנות בהתאם להנחיות מנהל עבודה ומדריך עבודה בגובה– במידה ולא ניתן להימנע לחלוטין מעבודה בגובה, עשו ככל שביכולתכם למנוע את נפילתכם ואת נפילת הסובבים אתכם. השתמשו בציוד המתאים ביותר לעבודה זו או נקטו באמצעי זהירות אחרים למניעת נפילות.

צמצמו את הנפילה– במידה ולא ניתן למנוע לחלוטין את סכנת הנפילה, יש לצמצם את המרחק ואת השלכות הנפילה, ע"י נקיטת אמצעי זהירות ושימוש בציוד מתאים ואיכותי.

תכננו את העבודה– חשבו ותכננו לטווח הארוך את העבודה שלפניכם. שימו לב כי אתם לוקחים בחשבון מצבים שונים וכי העבודה מתוכננת כראוי, וודאו כי יש לכולם אישור עבודה בגובה.

העריכו את הסכנות– שימו לב כי אתם מבצעים הערכת סיכונים של העבודה ושל מצבים שונים אשר עלולים לקרות. שימו לב לקחת בחשבון מצבי חירום ופינויים.

 וודאו כי קיים כל ציוד העבודה בגובה הנדרש לצורך ביצוע העבודה.

 מדריך מוסמך לעבודה בגובה עידן בגובה

סדר עדיפויות– שימו לב כי אתם נותנים עדיפות לאמצעי "הגנה קולקטיבית" על פני אמצעי "הגנה אישית".

כישורים והסמכות– וודאו כי כל העובדים המעורבים בעבודה בגובה הינם בעלי מקצוע מוכשרים, כלומר בעלי הכישורים, הניסיון והידע הדרושים לעבודות בגובה, אשר עברו קורס הכשרה ע"י מדריך מקצועי, ובעלי כל האישורים וההסמכות הדרושים לעבודה בגובה.

 

הגנה וביטחון– נקטו בצעדים המתאימים, על מנת להבטיח הגנה וביטחון בשטח הבניה שלכם, אשר ימנעו נפילת עצמים או חומרים על העובדים ויגרמו לפציעות ואף למוות.

 

 

גגות שבירים– הישמרו במיוחד מגגות בעלי שטח שביר, אשר העובדים עלולים לשבור, לקרוס להיפצע עקב הנפילה מהם. 

בדקו ובחנו– יש לבדוק כל ציוד לפני השימוש בו, במיוחד אם שהה בתנאים העלולים להזיק לו. ציוד תקול הוא סכנה אימתנית האורבת לפועלים, במיוחד בתנאי עבודה בגובה

 

לפני התחלת עבודה בגובה, עליכם לעקוב אחר השלבים הבאים:

 • אם ניתן מבחינה מעשית לא לעבוד בגובה, השתדלו להימנע מכך
 • במידה והעבודה חייבת להיעשות בגובה, הימנעו מנפילות ע"י ביצוע העבודה במקום קיים ובטוח או בסוג הציוד המתאים
 • במידה ולא ניתן להעלים את סיכון הנפילה, מזערו את מרחק והשלכות הנפילה ע"י שימוש בסוג הציוד המתאים

האם באפשרותכם להימנע מעבודה בגובה? במידה ולא, השתדלו להימנע מסיכונים ע"י:

עשיית מרבית העבודה מן האדמה. לפניכם מספר דוגמאות:

 • השתמשו בכלים הנישאים לגובה וניתנים לתפעול מן האדמה, על מנת להימנע מטיפוס על סולם או מעלית
 • התקנת כבלים באזור הקרקע
 • הורדת התאורה לאזור הקרקע
 • הרכבת אמצעי הגנה באזור הקרקע

האם באפשרותכם להימנע מנפילה? במידה ולא, השתדלו להקטין את הסיכוי ע"י:

 • שימוש במקום עבודה בטוח, כגון אזור עם גג יציב שאינו שביר ומעקה בטיחות היקפי
 • שימוש בציוד עבודה למניעת נפילות
 • מעלית עבודה מאובטחת
 • פיגומים
 • הנחיית העובדים לתנוחות זהירות בעת עבודה

האם באפשרותכם למזער את מרחק הנפילה ו/או את השלכותיה?

הסיכון בנפילה עדיי ישנו, אך ניתן לנקוט בצעדים מסוימים, על מנת למזער את מרחק והשלכות הנפילה:

 • רשתות בטיחות ומערכות נחיתה רכות, למשל כריות אוויר, המותקנות בסמוך לאזור העבודה
 • גישה לחבל תמיכה ומיקום, בעת עבודה על חזית המבנה
 • מערכת לעצירת נפילות, המבוססת על נקודת עוגן ורתמה

שימוש בסולמות

עבור משימות בעלות סיכון נמוך, ניתן ואף מומלץ להיעזר בסולמות, אשר מהווים פתרון מעשי ונכון במקרים רבים. במידה ולאחר הערכת המצב, הגעתם למסקנה כי השימוש בסולם הוא הנכון ביותר, יש מספר אמצעי זהירות שיש לנהוג כאשר משתמשים בסולם:

 • יש להשתמש בסוג הסולם הנכון
 • יש לתת רק לעובדים מוסמכים לבצע עבודות על הסולם ולספק הסמכה מתאימה לכלל העובדים ופיקוח.
 • יש לעשות שימוש בטוח בציוד אשר סופק לכם

** החוק אוסר על העסקת עובד אשר לא עבר הסמכה ולא קיבל את האישורים הנדרשים לעבודה בגובה. זוהי חובת המעביד, ועליו לספק לעובדיו הכשרה מקצועית בתחום. במידה ותתרחש תאונת עבודה ולעובד לא תהיה את ההסמכה ואת האישורים המתאימים לעבודה בגובה, חברת הביטוח עלולה לסרב לשלם פיצויים עבור פגיעה בנפש וגם ברכוש.

 •  

נאמן בטיחות

על מי התקנות חלות?

במידה ואתה מעסיק או אחראי על עבודות בגובה (לדוגמא: קבלן או בעל מפעל), תקנות אלה חלות עליך.

 

כל פלטפורמה עבודה המשמשת לעבודות בנייה, אשר ממנה עובד עלול ליפול נפילה של מעל 2 מטרים, חייבת בבדיקה:

 • לאחר הרכבה (לא משנה מה צורתה)
 • לאחר כל אירוע העלול להשפיע על יציבותה
 • שלא תעלה על מרווח של 7 ימים בין כל בדיקה

*במידה ומדובר בפלטפורמה ניידת, אין צורך לבצע תיעוד ובדיקה בכל פעם אשר מזיזים אותה למיקום חדש בגבולות האתר.

מה חייבים העובדים לבצע?

לכל עובד יש חובות משפטיות כלליות לקחת אחריות על עצמם ועל אחרים, אשר עשויים להיות מושפעים מן הפעולות שלהם, ולשתף פעולה עם המעסיקים שלהם על מנת לאפשר להם לדאוג לחובת הביטחון והבריאות שלהם.

בין חובות העובדים:

 • לדווח על כל מפגע בטיחותי אותו הם מזהים, לאחראי שלהם
 • לעשות שימוש נכון בציוד הביטחון אשר סופק להם, לפי ההכשרה אותה עברו (אלא אם כן הם חושדים כי פעולה זו עלולה להיות לא בטוחה- במצב כזה חובתם היא להמתין עם השימוש עד קבלת הוראות נוספות)

בנוסף, על כל עובד להתייעץ עם האחראי או המעסיק שלו בכל נושא הנוגע לביטחונו ובבריאותו, בזמן נכון (לפני פעילות העלולה לסכנו). בין הנושאים שיש להתייעץ עם המעסיק או האחראי:

 • סיכונים הנוצרים עקב העבודה
 • הצעות לפתירת סיכונים אלה, כגון: הוראות או הכשרה נוספת
 • דיווח על מצב נפשי או פיזי לקוי לעבודה בגובה (עייפות, שימוש באלכוהול או סמים וכו')

מעסיקים וקבלנים רבים מתייעצים עם עובדיהם, עקב יכולתם לשים לב לסכנות אשר עשויות לחמוק מעיניהם. בנוסף, העובדים עשויים להציע פתרונות יעילים לצמצום והעלמת סיכונים אלה.

האם עובד בגובה חייב בבדיקות רפואיות?

אין אזכור מפורש בתקנות, כי עובד בגובה חייב לעבור בדיקות רפואיות, אך ישנו סעיף בתקנה "תנאים להעסקת עובד בגובה" אשר קובע מגבלה לעובד בעל ליקוי גופני או נפשי. להלן ציטוט:

" העובד אינו במצב העלול לסכן אותו או את העובדים עמו, לרבות כתוצאה מהשפעת סמים, או משקאות משכרים, או מחמת ליקוי גופני או נפשי, ואם הוא במצב כאמור, המבצע לא ידע ולא יכול היה לדעת על כך."

הדרך היחידה לוודא כי העובד אינו סובל מליקויים אלה, היא ע"י ביצוע בדיקה רפואית.

.

 הדרכות עבודה בגובה- הדרך היעילה למניעת תאונות עבודה

מרבית תאונות העבודה מתרחשות כתוצאה מחוסר ידע לגבי עבודה בגובה. הדרכות עבודה בגובה הכולל בין היתר הדרכת בטיחות לעובדים בנושאי עבודה בגובה מבטיחה שמירה על בטחון העובד במהלך העבודה ושקט למעסיק. ההדרכה משולבת חומר עיוני ומעשי כולל תרגול בפועל.

.

 

 מדריך עבודה בגובה

מדריך עבודה בגובה

מדריך עבודה בגובה הוא קורס אשר נועד להכשיר את המדריך כיצד לעבוד נכון וממוגן בעבודות אשר מצריכות גובה, על מנת לקבל את ההסמכה כמדריך, על התלמיד לעבור קורס מדריך עבודה בגובה ולעמוד בו בהצלחה. בסיום הלימודים מקבל הבוגר רישיון להיות מדריך עבודה בגובה, תפקיד עם אחריות רבה כלפי העובדים תחתיו. במאמר זה תמצאו את כל מה שאתם צריכים על מנת להיות מדריכי עבודה בגובה. המאמר מרכז את כל המידע שאתם צריכים על מנת להיות מדריכי עבודה בגובה.

מהו קורס מדריך עבודה בגובה?

קורס מדריך עבודה בגובה הוא קורס אשר מכשיר מדריכים לעבוד בעבודות גובה שונות. בקורס זה לומדים התלמידים כיצד להיות מדרכי עבודה בגובה, הם מתמקצעים בנושא עבודה מסוים שהם אמורים לעבוד בו ומתנסים בשטח במשימות שונות. ההתנסות בשטח נותנת להם בסופו של דבר את הניסיון הנדרש על מנת להיות מדריכי עבודה ולהדריך את העובדים תחתיהם. מדובר על תפקיד עם אחריות רבה בה אנו אחראים על חיי העובדים שלנו בעת העבודה בשטח.

למי מתאים קורס מדריך בגובה?

קורס מדריך עבודה בגובה מתאם לכל אדם אשר מעוניין לעבוד בתור מדריך עבודה בגובה. אוכלוסיית היעד של קורס זה כוללת לרוב: ממוני בטיחות, מהללי עבודה, עובדים בעלי ניסיון מתאים הנדרש בתקנות של שנתיים בתחום העבודה בגובה.

מהם תנאי הקבלה לקורס מדריך בגובה? תנאי הקבלה לקורס כוללים עמידה בדרישות הסף של משרד התמ"ת, דרישות אלה כוללות עמידה בהצלחה בקורס מדריך עבודה בגובה של אחד מתי מביה"ס המאושרים להדרכת מדריכי עבודה בגובה המאושר ע"י משרד הכלכלה. הקורס אורך חמישה ימים והינו 43 שעות. בתום הקורס לאחר שעבר בהצלחה את הבחינות של משרד התמ"ת מקבל התלמיד את ההסמכה להיות מדריך עבודה בגובה.

אילו נושאים נלמדים בקורס מדריך גובה?

מאחר שישנם לא מעט סוגי מדריכי גובה, הקורס מדריכי עבודה בגובה מכשיר את התלמידים שלו בשמונה נשואים בסיסים עפ"י תקנות העבודה בגובה. נושאים אלה כוללים: מבוא כללי להכרת הציוד, סולמות, פיגומים, במות הרמה, סלי הרמה, גגות ( שבירים, חלקים ומשופעים), קונסטרוקציות, מקום מוקף.

כמה זמן אורך הקורס?

הקורס אורך חמישה ימים במתכונת של יום בשבוע. מדובר על יום לימודים ארוך של 9 שעות בו מעבירים כמות עצומה של חומר הן תיאורטי והן מעשי לבוגרים לעתיד. התלמידים מתנסים במהלך הקורס בעבודות השונות ובכך צוברים ניסיון בסיום הקורס עצמו.

אילו מבחנים יש לעבור במהלך הקורס?

במהלך הקורס על התלמיד לעבור מבחנים עיוניים במספר מקצועות וכן מעשיים. רק מעבר בהצלחה של המבחנים העיוניים והמעשים תזכה את הבוגר בתעודת הסמכה של מדריך עבודה בגובה. כמו כן חובה להיות נוכח בכל השיעורים.

אילו תעודות ניתנות בסיום הקורס?

בסיום הקורס מדריך עבודה בגובה ניתנת תעודת הסמכה המאושרת ע"י משרד הכלכלה ומשרד התמ"ת, אשר מקנה לבוגר רישיון תעסוקה בתור מדריך עבודה בגובה. וזאת לאחר שסיים את לימודיו בהצלחה ועבר את כל המבחנים בהצלחה.

מהי מטרת הקורס מדריך לעבודה בגובה?

מטרת הקורס מדריך לעבודות בגובה הוא להעניק כלים מעשיים ותיאורטיים בנושא עבודות בגובה בהתאם לתוכנית המאושרת ע"י אגף הפיקוח על העבודה במשרד התמ"ת. הודות לכלים אלו ניתן להציל חיי עובדים רבים ולמנוע תאונות עבודה כולל מוות מיותר.

אפשרויות התעסוקה כמדריך עבודה בגובה

לאחר סיום הקורס מדריך עבודה בגובה עומדות בפני הבוגר אפשרויות תעסוקה מגוונות. אפשרות אחת היא לעבוד בתור שכיר בחברה גדולה ומכורת או לעבוד בתור עצמאי פרילנסר עם מגוון נרחב של לקוחות. המדריך יכול להעביר קורסים במסגרת בית הספר

מהם תחומי העבודה המחייבים הכשרת מדריך מוסמך לעבודה בגובה?

התחומים המחייבים הדרכה מוסמכת הם: עבודה בגובה על גגות, עבודה בגובה על פיגומים נייחים, עבודה בעת גיזום וטיפול בעצים, עבודה על סלים להרמת אדם, עבודה בעת הקמת במות וגשרים של הגברה או תאורה, עבודה על במות הרמה מתרוממות, עבודה במבנה קונסטרוקציה או על פיגומים ממוכנים. כל אחד מתחומי העבודה מחייבת הדרכה מסודרת בהתאם לסוג העבודה ובהתאם לתקנות העבודה לגובה.

למה חשוב לעבור קורס עבודה בגובה למדריכים?

אם אתם רוצים להיות מדרכי עבודה לגבוה בין אם זה בביה"ס או במפעלים, אתם חייבים לעבור קורס שייתן לכם את ההכשרה להיות מדריכים. מעבר לכך, למדריכים בעבודה בגובה יש אחריות רבה כלפי העובדים תחתיהם ועל כן הם מחויבים לעמוד בכל תקנות הבטיחות בגובה של משרד התמ"ת. כלומר מדובר על תפקיד בעל אחריות רבה אשר מונעת תאונות עבודה רבות בשטח. מעבר לכך, המדריך הוא זה שמעביר את החומר ומדריך אנשים לעתיד במקצוע, לכן הוא חייב לשמש דוגמא חיובית ולעורר עניין וסקרנות בקרב תלמידי ביה"ס.

מעוניינים לערוך יום הדרכה בנושא עבודה בגובה לעובדים שלכם? אתם זקוקים לצוות מדריכי עבודה בגובה שהוסמכו להדריך בתחום זה. בכל הקשור להסמכת מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת הוא הגורם המורשה להעניק את ההסמכה, שמסמיך בתורו את בתי הספר שמלמדים את המקצוע. מאחר ומדובר בתחום בעל רגישות גבוהה לנושא הבטיחות, חשוב שתתנו לעובדים שלכם דוגמא אישית ותתנהלו בנושא באופן מוקפד ומקצועי.

מהי ההסמכה הנדרשת למדריכי עבודה בגובה?

כאמור, בכל הנושא של הסמכת מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת הוא הגוף הרשמי שרשאי להסמיך את המדריכים, והוא עושה זאת בצורה עקיפה בכך שהוא מסמיך את מוסד הלימוד. המשמעות היא שאנשים המעוניינים להפוך למדריכי עבודה בגובה, חייבים לוודא כי המוסד בו הם לומדים את המקצוע, מוסמך לעשות כן על ידי משרד התמ"ת. הסמכה זו נועדה לוודא כי התלמידים המשתתפים בקורס לומדים את כל הנושאים אותם דורש משרד התמ"ת בתחום זה. ישנם מוסדות לימוד שמוסיפים נדבכים נוספים על מקצועות החובה המוכתבים על ידי משרד התמ"ת, אך כולם מחויבים למינימום הנדרש על ידו.

מדוע חשוב להעביר יום הדרכה על ידי מדריכים מוסמכים בלבד?

אם אתם מחליטים לערוך יום הדרכה בנושא עבודה בגובה לעובדים שלכם, המשמעות היא שאתם מבינים את חשיבות הנושא, ורוצים להמחיש את החשיבות הזאת גם לעובדים שלכם, ולהטמיע בהם תרבות של בטיחות וזהירות. כדי להשיג את המטרה, אתם צריכים להבטיח שההדרכה אותה הם יקבלו תכלול את כל היקף החומר הנדרש על מנת לעלות לגובה בצורה בטוחה ולבצע את העבודה עם כל האמצעים הנדרשים ועל פי כל הכללים הנדרשים.

בכך תוכלו להיות בטוחים אך ורק אם תבחרו להעביר את יום ההדרכה בליווי מדריך עבודה בגובה משרד התמ"ת, שבוודאות עברו את ההכשרה הנדרשת לשם כך. מדריכים אלה צריכים להיות בעלי מעגלי ידע רחבים יותר מאשר אלו שאותם הם מעבירים לעובדים שלכם, ורק מדריכים שהוסמכו על ידי משרד התמ"ת, מחזיקים במעגלי הידע הללו באופן וודאי. כמו כן, מדריכים אלה לומדים במסגרת הכשרתם מתודולוגיות הדרכה המיועדות בדיוק למטרה זו, לרבות הדרכה פרונטלית, הדרכה מעשית, הדגמת שימוש באמצעי בטיחות, התמודדות עם מצבי חירום וכן הלאה. כל זאת במסגרת קורס עבודה בגובה על פי הנהלים והתקנות

מדריכי עבודה בגובה בפיקוח משרד התמ"ת

לבסוף, חשוב להבין שבנושא בטיחות ישנה חשיבות רבה לדוגמא האישית שאתם נותנים לעובדים שלכם, ועצם ההקפדה שלכם על זהות המדריכים שיעבירו להם את החומר הנדרש, מלמדת אותם עד כמה אתם לוקחים את העניין ברצינות, ועד כמה אתם מצפים מהם שגם הם ינהגו כך.

עולם הבנייה עמוס בהכשרות מקצועיות וקורסים מקצועיים, אך בכל הנושא של עבודה בגובה, בהכשרת מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת הוא שמסמיך אותם ומעניק להם את הרישיון לעסוק במקצוע. בעריכת יום הדרכה לעובדים שלכם אתם רוצים אך ורק את המדריכים האלה עומדים מול העובדים שלכם.

מדריכי עבודה בגובה משרד התמ"ת

אם אתם מחפשים איש מקצוע שיעביר לעובדים שלכם הדרכה בנושא עבודה בגובה, אתם רוצים לוודא שאתם בוחרים מדריך עבודה בגובה רשום, בעל ההסמכה הנדרשת ממשרד התמ"ת ובעל תעודה רשמית המעידה על סיום קורס מדריכי עבודה בגובה. תחום זה נחשב לתחום חשוב וקריטי עבור בטיחות העובדים, ולכן חשוב שההדרכה תבוצע בצורה מקצועית, תעביר את הדברים בצורה נכונה ולא תשמיט מהעובדים שום פרט שיוכל לסייע להם לשמור על עצמם.

מטעם מי ניתנת הסמכה מדריך עבודה בגובה רשום  להסמכות בגובה ?

בישראל מתרחשות לא מעט תאונות במסגרתן נופלים אל מותם פועלי בניין ותשתיות בגין אי ציות לכללי בטיחות בסיסיים. בהתאם לכך, הוסמך משרד התמ"ת לפקח על כל נושא העבודה בגובה ובכלל זה להסמיך מדריכים מקצועיים שיעבירו קורסים, ימי עיון וימי ריענון לעובדים בענפים אלה. משרד התמ"ת עצמו מסמיך מוסדות לימוד שיעבירו את הקורס בכפוף לשורה של נושאים אותם חייב המוסד ללמד במסגרת הקורס. מדריכים שהשלימו את לימודיהם במוסדות אלה, מקבלים תעודת מדריך עבודה בגובה רשום עם סיום הלימודים, ויכולים להשתלב במקצועות ההדרכה בענפי הבניין והתשתיות.

למה חשוב להתעקש על מדריך רשום?

הדרכת עבודה בגובה חייבת לעמוד במספר קריטריונים על מנת שתהיה יעילה ולבטח על מנת שלא תיצור יותר נזק מאשר תועלת. כך למשל, המדריך חייב לוודא שהוא מדריך את העובדים על כל אמצעי הבטיחות שעומדים לרשותם ועל הדרך הנכונה להשתמש בהם. עליו לוודא שהוא מעביר לעובדים את כל המידע הדרוש להם על מנת לנהל שגרה של בטיחות בזמן עבודה בגובה, ועליו לוודא שהעובדים מקבלים ערך מוסף שיאפשר להם להטמיע את נושא הבטיחות כחלק מתפקידם המקצועי. לכם זה אולי לא אומר הרבה, אבל מדריך עבודה בגובה רשום המעביר קורס עבודה בגובה יודע בדיוק במה מדובר ויודע בדיוק כיצד לבנות מערך שיעור על מנת להבטיח את כל אלה. מדריכים שאינם רשומים הם למעשה מדריכים שאינם מוסמכים לעבוד בתחום, ואין לדעת אם מה שהם אומרים לעובדים שלכם הוא מספיק ואם הוא לא יוצר עבורם יותר סכנה מאשר בטיחות.

היכן אפשר למצוא מדריך עבודה בגובה רשום?

מדריכי עבודה בגובה עובדים בשורה של חברות ייעוץ והדרכה בענפי הבניין והתשתיות, וכן במוסדות לימוד המלמדים את מקצועות הבניין והתשתיות. כמו כן, ישנם מדריכים עצמאים שמספקים את שירותי ההדרכה שלהם ישירות לקבלני בניין ותשתיות, וגם אותם תוכלו להזמין ליום עיון או ריענון לעובדים, ובתנאי שבדקתם שהמדריך שמגיע אליכם הוא אכן מדריך עבודה בגובה רשום.

בהזמנת הדרכה בנושא עבודה בגובה, חשוב לוודא אם כן, כי אתם מזמינים מדריך עבודה בגובה רשום, שקיבל את ההסמכה הנדרשת ממשרד התמ"ת. פרט קטן ולכאורה שולי זה, יבטיח כי העובדים שלכם מקבלים את כל הכלים הדרושים להם על מנת לשמור על בטיחותם ועל בטיחות הסובבים אותם בזמן עבודה בגובה.

מדריך עבודה בגובה רשום

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765928

או השאירו פרטים ונציג יחזור בהקדם !

מה היה לנו בכתבה:

דור בטיחות
דור בטיחות

חברת דור בטיחות הוקמה בשנת 2020 כחברת בת לאילן זדה שרותי בטיחות בעבודה אשר קיימת למעלה מ 20 שנות ניסיון בתחום הבטיחות
אנו בדור בטיחות שמים כערך עליון את תחום הבטיחות בעבודה ורואה במתן השירותים שלה שליחות ישירה למען שיפור הבטיחות ומניעה של תאונות הבטיחות אצל כל אחד מלקוחותינו על ידי התאמת ההדרכות לאופי וצרכי הלקוח והמודרכים מדריכים בעל ניסיון רב וידע מקצועי נרחב ללא פשרות .
הדרכות בסביבת העבודה של הלקוח' ליווי לאורך כל תקופת ההסמכה. התנהלות מול גורמי פיקוח והכל תוך שמירה על כללי החוק הנדרשים.
דור בטיחות - הבטיחות שלכם זו המומחיות שלנו

הדרכות עבודה בגובה על ידי מדריך מוסמך

פריסה ארצית

כרטיס מגנטי לכל תלמיד 

שרות מהיום להיום 

התקשרו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות 

חייגו: 052-7772747

כללי
מדריך עבודה בגובה משכורת

כשבוחרים להיות מדריך עבודה בגובה משכורת הוא בהחלט שיקול לגיטימי בבחינת התחום, ובהיבט הזה אתם לא צריכים לדאוג. מעבר לכך, יש שיגדירו את המקצוע כשליחות

קורס מדריך עבודה בגובה
קורס מדריכי עבודה בגובה במרכז

אם האפשרות של עבודה בתחום הבטיחות והדרכת פועלים ועובדים בנושא עבודה בגובה מדברת אליכם, תוכלו למצוא קורס מדריכי עבודה בגובה במרכז הארץ, לקבל את ההסמכה

כללי
מדריך עבודה בגובה משכורת

כשבוחרים להיות מדריך עבודה בגובה משכורת הוא בהחלט שיקול לגיטימי בבחינת התחום, ובהיבט הזה אתם לא צריכים לדאוג. מעבר לכך, יש שיגדירו את המקצוע כשליחות

קורס מדריך עבודה בגובה
קורס מדריכי עבודה בגובה במרכז

אם האפשרות של עבודה בתחום הבטיחות והדרכת פועלים ועובדים בנושא עבודה בגובה מדברת אליכם, תוכלו למצוא קורס מדריכי עבודה בגובה במרכז הארץ, לקבל את ההסמכה

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!