בטיחות בגובה

בטיחות העובדים היא החשובה מכול! אל תתפשרו ותנו להם את הטוב ביותר!

לחידוש הדרכות בגובה, חייגו למספר:

הנושא של בטיחות בגובה הוא ללא ספק אחד הנושאים שמעסיקים היום יותר מכל את המוסד לבטיחות וגהות במשרד העבודה ולא בכדי. שורה של תאונות עבודה, בהן קריסות של מנופים ונפילת עובדים מפיגומים ומבנים בתהליכי בנייה ושיפוץ, הבהירו למקבלי ההחלטות ברשות השלטונית שלא ניתן עוד לעבור לסדר היום והגיעה העת לבחון את הנושא של בטיחות עבודה בגובה על מנת לגבש מדיניות חדשה ועדכנית שתעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים ובסופו של דבר גם תוביל הלכה למעשה, להפחתה משמעותית במספר תאונות העבודה בגין עבודה בגובה. העניין הוא שכאנשים הנושאים באחריות לעובדים שלהם, אתם לא יכולים להמתין לרשויות השלטוניות עד שיגבשו מדיניות ויחליטו כיצד לאכוף אותה. אתם עצמכם צריכים לבחון דרכים לטיפול בנושא של בטיחות בגובה ובכך נעסוק בשורות הבאות.

פעולות שאתם יכולים לבצע כבר היום בכדי לשפר את נושא הבטיחות בגובה

עבודה בגובה היא עבודה שמעצם טבעה מגלמת בתוכה סיכונים שלא קיימים באף עבודה אחרת, עם הסיכון המרכזי של צניחה אל הקרקע מגובה רב, אך לא רק. להלן מספר פעולות שאתם יכולים לנקוט בהן כבר היום על מנת לשפר את רמת הבטיחות ממנה נהנים העובדים שלכם בגובה:

הקפדה על ציוד תקני – ציוד תקני, התקנתו על ידי גורם מוסמך ובדיקתו באופן תדיר על ידי גורם מוסמך, הם מרכיבי מפתח בשמירה על בטיחות העובדים שלכם בגובה. פיגומים, מנופים, סולמות, רצועות בטיחות – כל אלה מסופקים היום ברמות שונות של איכות, חוזק מבני ועמידה בתקנים. אז זה יעלה לכם מעט יותר לשכור פיגום שעומד בתקן האירופי ולא רק בזה הישראלי, אבל זה יבטיח לעובדים שלכם את הבטיחות הגבוהה ביותר עבורם.

שילוט בטיחות – שילוט בטיחות הוא נושא חשוב ומרכזי שניתן ליישום בקלות רבה ובעלויות זניחות. פשוט מאוד הקפידו לתלות שלטי אזהרה בכל פינה שרק אפשר וסייעו בכך לעובדים שלכם לשמור את נושא הסיכון בתודעה בכל עת.

הדרכות עבודה בגובה – הדרכות בנושא בטיחות בגובה יכולות לסייע מאוד בשיפור רמת הבטיחות עבור העובדים שלכם. הדרכות אלה משמרות את נושא הבטיחות במודעות העובדים ומסייעות להם להפוך אותו לחלק אינטגרלי מהתפקיד המקצועי שלהם.

מינוי אחראי בטיחות – מנהל העבודה באתר חייב להיות מעורב בנושא הבטיחות ולנהל אותו כאחראי הראשי. יחד עם זאת, במסגרת המבנה הארגוני שלכם אתם בהחלט יכולים למנות עובדים שונים כאחראי בטיחות במסגרת הצוותים בהם הם עובדים. עצם האצלת התפקיד על העובד מאפשרת לכם להשיג שליטה טובה יותר בהתנהלות הבטיחותית של העובדים ולהגביר את רמת המודעות והזהירות בקרב העובדים.

לבסוף, אתם רוצים לזכור שהנושא של בטיחות בגובה עומד לעיתים בניגוד עניינים עם המטרות העסקיות והכלכליות שלכם. בטיחות עולה כסף אבל היא חוסכת חיים וזאת סיבה מספיק טובה בכדי להעניק את המימון הנדרש על מנת להגביר את רמת הבטיחות בגובה לרמה הגבוהה ביותר שאפשר. ואם זה לא מספיק לכם, הרי כדאי שתדעו שבקרות תאונת עבודה באתר שלכם, לתאונה כזאת יכולות להיות השלכות כלכליות רחבות ומשמעותיות הרבה יותר מכל עלות שהייתם יכולים להשקיע מראש בשמירה על הבטיחות. תביעות פליליות, תביעות אזרחיות, מניעת זכאות לביטוח – כל אלה הן דוגמאות לנזקים כלכליים שיכולים להיגרם לכם אם יוכח כי לא הקפדתם על הנושא של בטיחות בגובה ולא נהגתם על פי הוראות החוק והתקנות. על כן, הן ממניעים מוסריים בסיסיים והן ממניעים כלכליים, אתם בשום פנים ואופן לא רוצים להמתין למוסד לגהות ובטיחות בכדי להגביר את רמת הבטיחות בעבודה בפרויקטים שלכם.

מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!